Міжнародний день музеїв

Міжнародний день музеїв

18.05.2019  Міжнародний день музеїв

Найвидатніші музеї світу

Музеї є ідеальним місцем для любителів історії та культури. У наш час найбільші музеї світу пропонують безліч інтерактивних та цікавих розваг, які можуть дозволити Вам відкрити таємницю історії за допомогою власного унікального способу. У цій збірці зібрані музеї, які є найвідомішими і впізнаваними пам’ятками в світі. Ви будете вражені одним тільки їх зовнішнім виглядом.

Паризький Лувр

Лувр – головна будівля Парижа починаючи з 12 століття, колишня королівська резиденція, один з найстаріших, найбагатших і великих музеїв світу, сховище колекцій скарбів найдавніших цивілізацій, символ блискучого Парижа в минулому і Франції в сьогоденні і майбутньому.Підстава Лувру, як замку-фортеці, сталося в 1190 році, коли король Філіп-Август звів Велику вежу Лувру. Замок був необхідний для охорони низовий річки Сени, часто піддавалася набігам вікінгів. В 1317 році сюди була перенесена королівська скарбниця. Замок став королівською резиденцією.Колекції музею, які коливаються від народження великих старовинних цивілізацій до першої половини 19-го сторіччя, серед найвидатніших на планеті. У Луврі зберігається більше 300 000 тисяч експонатів, багато з яких унікальні. У свій час колекція музею поповнювалася самими різними шляхами. Так, найвідоміший його експонат, «Джоконду» Леонардо да Вінчі придбав в 1519 році король Франциск I, Венера Мілоська була знайдена в 1820 році в Туреччині та і придбана французьким послом, картину Паоло Веронезе «Шлюб у Канні» просто вкрали у венеціанському монастирі в 1798-го, а полотно Ель Греко «Христос на Хресті» також було не варто музею нічого – його забрали з будинку суду в місті Прадес, що у французькій області Східні Піренеї. Багато експонатів – колишні військові трофеї, археологічні знахідки або ж щедрі дари. Лувр сьогодні – третій за величиною і самий відвідуваний на планеті музей

 

Британський музей у Лондоні

Британський музей - найбільш відвідуваний в Сполученому Королівстві. Він входить в топ музеїв усього світу. Тут зберігаються експонати різних народів з найдавніших епох до наших днів. Портал «ЗаграNіца» зібрав найцікавіші факти про ці знакові місця.Британський музей - другий за відвідуваністю художній музей в світі після Лувру. Колекція музею містить, щонайменше, 8 мільйонів об'єктів і охоплює два мільйони років людської історії. Британський музей займає площу в 92 тисячі квадратних метра. Сучасний Британський музей — зібрання безцінних творів мистецтва та культурних надбань різних народів світу за 4-5 тисячоліть. Основу греко-римського відділу музею склали вище описані приватні колекції Таунлі, Елгіна, Гамільтона та Гревіля. Основу єгипетської колекції склали нечисленні пам'ятки, вивезені з Єгипту після здачі Александрії в 1801 році. З тих часів відділ розрісся в кілька разів і нині є першим за повнотою в Європі зібранням давньоєгипетських старожитностей. Бібліотека Британського музею (початково бібліотеки, оскільки були розташовані в різних частинах будівлі), відокремлена 1972 року від музею з утворенням Британської національної бібліотеки, володіє такими рідкісними експонатами, як найперша друкована книга у світі «Алмазна сутра», перші видання давньогрецьких класиків та інші раритети. В залі рукописів зберігається Велика хартія, купча, підписана Вільямом Шекспіром, лист Олівера Кромвеля з описом битви при Нейсбі, автографи Мартіна Лютера, Жана Кальвіна, Еразма Ротердамського, Ісаака Ньютона, Галілео Галілея, Рене Декарта та інших.

 

 

Національний музей Археології в Афінах.

Національний археологічний музей Афін є найбільшим музеєм Греції. Його постійна експозиція складається з більш ніж 20 тисяч експонатів різних епох, причому колекції кераміки і скульптур вважаються одними з найбагатших у світі. Розташований музей в центрі Афін на вулиці Патісіон. Найблискучішою колекцією музею є його мікенськая колекція. У мікенськом залі музею відвідувачі можуть побачити маски з чистого золота, прикраси, кільця із зображенням різних сюжетів, мікенськие мечі з ефесами з чистого золота, статуетки зроблені із слонячої кістки. Дуже багатими є колекцією скульптур архаїчного і класичного періодів. З найбільш вражаючих експонатів можна назвати статую Посейдона. Статуя була знайдена в морі поблизу острова Евбея. Твір датується 450 роком д. н. е., а його творцем був, наймовірніше, знаменитий творець Каламіс.

 

Музей Прадо в Мадриді

Музей образотворчого мистецтва Прадо вважається одним з найбільших і значущих не тільки в Іспанії, але і у всій Європі. Щорічно Прадо відвідують близько 2 мільйонів туристів. У його колекції зберігається найбільша в світі кількість творів іспанського живопису і скульптури, зібраних протягом кількох століть. Музей був офіційно відкритий 19 листопада 1819 року і хоча засновницею є Ізабелла Браганской, дружина короля Фердинанда VII, історія колекції почалася набагато раніше. Першим монархом, який побажав зберегти художні цінності і передати у спадок, був Карл V (1500-1558). В ті часи колекція була доступна тільки для знаті, і лише невелика частина на релігійну тематику - для широкої публіки. Уже пізніше, в 1785 році, було відведено місце для публічного музею у великому парку Прадо, на ім'я якого і був названий музей. Сьогодні колекція налічує понад 8000 картин, але через брак місця виставлено лише близько 2000 робіт. Крім картин збори включає більше 400 скульптур і численні коштовності.

 

Музеї Ватикану

Чотири музеї з великою колекцією грецького і римського античного мистецтва. Одне з найбільш вражаючих місць. Серед найвідоміших скульптур - статуї Лаокоона, Аполлона й Афродіти в Музеї Пія-Климента, який є ядром усього музейного комплексу. Більшість його статуй були знайдені в Римі або його околицях. Хочеться особливо виділити Апоксиомена (Apoxyomenos) - мармурову копію 1 ст. відомої бронзової статуї Лізіппа. Вона була знайдена в 1849 в Трастевере і відразу ж придбала всесвітню славу.

 

Музей Метрополітен у Нью-Йорку

Створений в 1870, музей Метрополітен зберігає більше ніж два мільйони творів мистецтва з усього світу, від давнини до сучасних часів. Ви знайдете все, від ісламських та європейських картин, до колекцій зброї і броні. Хоча є багато інших великих музеїв в Нью-Йорку, таких як Гуггенхайм, Метрополітен є одним з найбільш суттєвих. Це дійсно один з найбільших музеїв світу.

 

Державний музей в Амстердамі

Державний музей, розташований в Амстердамі, вважається найбільшим у Європі сховищем художніх полотен, гравюр, а також артефактів різних культур. У 1808 році з ініціативи короля Голландії Луї Бонапарта в Амстердамі були зібрані твори мистецтва з різних куточків країни. А в 1885 році відбулося відкриття Рейксмюзеум - Державного музею в Амстердамі. Автором проекту, за яким зводилося музейний будинок, був відомий архітектор Пітер Кейперс. Сьогодні відвідувачі цього музею можуть побачити чудові полотна, що належать пензлю знаменитих художників Рембрандта, Яна Стіна, Франса Халса, Яна Вермеєра та багатьох інших.

 

Галерея Уффіці у Флоренції

ЮНЕСКО оцінює, що 60% найпопулярніших художніх робіт в світі знаходяться в Італії, а більш ніж половина з них розташована у Флоренції. Галерея Уффіці у Флоренції вразить Вас до глибини душі. Це безперечно одна з найпрекрасніших колекцій картин і скульптур на планеті, з роботами, що відносяться до епохи Відродження, написаними такими майстрами, як да Вінчі, Рафаель, Мікеланджело, Рембрандт, Караваджо і багато інших. Однією з головних визначних пам’яток тут є Народження Венери Ботічеллі. Почала свою історію галерея в 1581 році завдяки Франческо I де Медічі, який вирішив прикрасити живописом і статуями галерею на останньому поверсі східного крила палацу Уффіці. Зараз в музеї можна побачити живописні полотна, античні скульптури, мініатюри і унікальні гобелени.

Дизайн и разработка

© Компанія «ВТР».